Varování před podvodníky - více zde

NFPDP - Nadační Fond Proti Dluhové Pasti
800 100 900BEZPLATNÁ LINKA právní POMOCI

Jak pracujeme

Pomáháme lidem v exekuci, dražbě a chráníme spotřebitele. Abychom mohli zajistit okamžité zastavení a vyplacení exekuce nebo dražby, potřebujeme pečlivě posoudit každý případ. Proto se s postiženým klientem setkáváme a na základě získaných informací připravujeme řešení jemu na míru. Naši práci lze shrnout do pěti kroků:

 1. Kontakt s postiženým klientem

  Klient nás osloví se svým problémem na základě doporučení, našel si nás nebo dostal od nás informaci o probíhající exekuci. Kontaktovat nás může telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím formuláře na našem webu.

 2. Schůzka s postiženým klientem

  Setkání probíhá v našich prostorech nebo v jeho domově podle možností. Během setkání získáme informací o situaci, kterou chce řešit, ať už se jedná o dražbu domu, exekuci nebo jiný scénář.

 3. Analýza a získání podkladů

  Abychom mohli pomoci, potřebujete získat potřebné podklady, které se analyzují. Získají se od klienta a z dostupných zdrojů, osloví se případně věřitelé, zjistíme výši závazků a jejich právní stav. Poskytneme základní informace ke zvýšení finanční gramotnosti klienta, aby se podobná situace v budoucnu neopakovala.

 4. Příprava řešení pro klienta

  Je vždy individuální dle konkrétních okolností, např. refinancování, insolvence, úhrada dlužných částek, komunikace s věřiteli apod. Připravíme konkrétní řešení na míru danému klientovi, které mu pomůže.

 5. Spolupráce s klientem

  Ani po vyřešení problému nekončí naše spolupráce. V rámci prevence dalších podobných scénářů do budoucna s klientem dále spolupracujeme a zvyšujeme jeho finanční gramotnost.

Dostali jste se do podobné situace?

Dostali jste se do exekuce, na nemovitost padla dražba nebo se nacházíte v dluhové pasti? Jsme připraveni vám pomoci. Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře, telefonicky, e-mailem, nebo rovnou požádejte o příspěvek ve formuláři níže.

Postaráme se

 • Okamžitá odborná pomoc se zastavením EXEKUCÍ
 • Bezplatná kontrola úvěrových smluv-zjištění oprávněnosti vymáhání dluhu
 • Vyčíslení závazků a pohledávek
 • Zastavení postupu vymáhacích agentur a ochrana nemovitosti

Využijte naší on-line poradnu

Odesláním formuláře souhlasíte s našimi Podmínkami o ochraně osobních údajů.

První banky slibují další odpouštění dluhů.
Které to budou?

Zobrazit článek

Výkaz činností NFPDP za rok 2022 - více zde