Vážení zákazníci, z důvodu výměny elektroměrů v celé budově bude dne 11.6.2024 z technických důvodů zavřeno. Děkujeme za pochopení.

NFPDP - Nadační Fond Proti Dluhové Pasti
800 100 900BEZPLATNÁ LINKA právní POMOCI

Milostivé léto II.

Akce „Milostivé léto" usnadňující dlužníkům splatit jejich závazky se těší ze svého pokračování. V polovině července to potvrdil i prezident Miloš Zeman, který podepsal zákon související se spuštěním druhého kola oddlužovací akce. Podmínky se však budou lišit (informace o akci budeme pravidelně aktualizovat) a vztahovat se bude pouze na exekuce, které byly zahájené před 28. říjnem 2021. 

Aktualizace informací

Nejen, že se akce „Milostivé léto", která si klade za cíl oddlužit řadu českých občanů, bude vztahovat pouze na exekuce a dluhy zahájené do konkrétního data, dlužník musí zároveň splnit i několik podmínek. Musí například exekutorovi podat písemnou žádost o zahájení postupu podle pravidel akce, a zároveň může požádat o sdělení výše dlužné částky. Exekutor je povinen odpovědět do patnácti dnů, v opačném případě se prodleva pdolužuje. 

Dojde také k navýšení paušální náhrady nákladů exekuce, a to na 1815 korun vč. DPH. 

Oproti prvnímu kolu se může lišit i seznam dluhů a exekucí, na které se Milostivé léto vztahuje. Opět se však musí splnit kritéria, bez jejichž splnění se dlužník nebude moct akce účastnit. Oddlužovací akce by se měla konat letos na podzim a trvat má po dobu 3 měsíců, konkrétní datum však bude ještě upřesněno.

Jaké banky se do druhého kola akce zapojí jsme shrnuli do našeho článku.

Co je Milostivé léto

Akce nazvaná „Milostivé léto" si klade za cíl oddlužit řadu českých občanů. Do prvního kola se zapojiy mnohé české banky i nebankovní společnosti. Jejich klienti, kteří měli nesplacený dluh vůči nim a kteří byli vymáháni exekucí mohli využít příležitosti zaplatit původní dlužnou částku nebo její zbývající část, aniž by hradily úroky z pozdního splacení nebo náklady související se soudním řízením či exekucí. 

Více se o prvním kole Milostivého léta dozvíte zde.

Mohlo by se vám hodit

Milostivé léto II. - informace

Milostivé léto II. - žádost (vzor)

Využijte naší on-line poradnu

Odesláním formuláře souhlasíte s našimi Podmínkami o ochraně osobních údajů.

První banky slibují další odpouštění dluhů.
Které to budou?

Zobrazit článek

Výkaz činností NFPDP za rok 2022 - více zde