Varování před podvodníky - více zde

NFPDP - Nadační Fond Proti Dluhové Pasti
800 100 900BEZPLATNÁ LINKA právní POMOCI

Navštívil Vás soudní exekutor (vykonavatel)

Navštívil Vás soudní exekutor (vykonavatel)

Vykonavatele soudního exekutora, provádí-li z písemného pověření soudního exekutora úkony, které je ve výkonu rozhodnutí podle občanského soudního řádu oprávněn provést soudní vykonavatel, lze za splnění dalších zákonných podmínek pokládat za úřední osobu ve smyslu § 127 odst. 1 písm. d) tr. zákoníku.

Pravomoci soudních vykonavatelů při vymáhání pohledávek jsou následující:

  • mají právo podat žádost všem bankám o identifikaci skutečnosti, že dlužníkem je jejich klient (ve většině případů zablokují všechny karty, aby z nich odepsaly peníze jako dluh);
  • kontaktovat zaměstnavatele za účelem zjištění výše mezd;
  • ve všední dny přijede k Vám domů od 7:00 do 22:00 (v tomto případě je lepší nezasahovat do výkonu soudního vykonavatele). Mějte na zřeteli, že vykonavatel soudního exekutora je úřední osoba!
  • provádět akce s majetkem, to znamená obstavit jej, zabavit jej (movité věci jako je např. Auto, televize, telefon, notebook atd. oceňuje na místě přímo soudní vykonavatel) nechat znalcem zjistit hodnotu nemovitostí a vydat držební vyhlášku (výtěžek z prodeje nemovitostí pak použije na úhradu závazků)
  • soudní vykonavatel může vždy získat podporu a pomoc donucovacích orgánů. Pokud zákon neporušil, bude na jeho straně vždy policie.

Nadační fond proti dluhové pasti Vám zcela zdarma zreviduje (zkontroluje) postup vykonavatele soudního exekutora dle platných zákonů v ČR. Abychom Vám mohli pomoci zašlete dokumenty, které Vám vykonavatel zanechal jako přílohu v kontaktnímu formuláři.

Využijte naší on-line poradnu

Odesláním formuláře souhlasíte s našimi Podmínkami o ochraně osobních údajů.

První banky slibují další odpouštění dluhů.
Které to budou?

Zobrazit článek

Výkaz činností NFPDP za rok 2022 - více zde